בוגרים מספרים

שמי יאיר זגורי בן 19 וחצי מטירת הכרמל.

למדתי במקיף הדתי "אריאל" בטירת הכרמל. כבר בשלבים המוקדמים של כיתה י"ב ידעתי שהכיוון שלי לאחר סיום הלימודים הוא מכינה.

בית הספר שלי מאוד תמך ודחף אותנו למכינות… למכינת אורות הגעתי לאחר מספר ביקורים במכינות גדולות ברחבי הארץ.  בכל פעם כשנכנסתי לבית המדרש במכינות הגדולות הרגשתי שמשהו חסר לי, שאני לא מרגיש שלם במקום הזה. עד שהגעתי למכינה שלנו,
כשנכנסתי לבית המדרש הרגשתי את מה שהיה חסר לי תמיד, החום, המשפחתיות, היחס האישי,
זה מה שקנה אותי ולזה התחברתי וכך סגרתי במכינה.

את התקופה ההתחלתית במכינה העברתי די בריחוף וחיפוש אחר קצת חופש ומנוחה אחרי 12 שנות לימוד מייגעות. אך מהר מאוד תפסתי את עצמי והבנתי שבאתי לכאן ויש לי מטרה מאוד ברורה ולא אתן לשנה הזו לחלוף לי כ"עוד שנה נחמדה של אטרקציות .

ישבתי עם עצמי וקבעתי יעדים ומטרות, התחלתי לחקור, לברר ולהעמיק בלימוד, להתמיד בשיעורים במכינה, לקבוע חברותות ולהתייעץ עם רבנים כמה שאפשר. ואז פתאום אתה רואה ומבין שיש רק אמת אחת מול העיניים שנקראית – תורת ישראל. וכמו כל דבר בחיים שאתה מבין שהוא אמיתי וחזק אתה סוג של "נשאב" אליו, וככה בעצם המשכתי להעמיק בלימוד, בחקירות הפרטיות שלי לגבי הכיוון שלי בחיים, בתיקון המידות ובהכנה המנטלית והפיזית שלי לצה"ל וכמובן הכל בעזרה מתמדת של הצוות.

… המשכתי לשנה ב' שנפתחה בצורה עוד יותר מדהימה משנה א'. הבניה וההתקדמות שלי בשנה ב' הייתה הרבה יותר בוגרת ומוצלחת עבורי במיוחד בגלל הסיבה שהמטרה והכיוון הכללי שלי היה מאוד ברור. וכך בנוסף ליום סיירות נוסף שהשגתי, הרווחתי התקדמות אדירה ומשמעותית שלא חשבתי שתהיה כך…

בעז"ה בעוד שבועיים אתגייס לצה"ל. אני שמח כל כך שאני עומד להתגייס מתוך עולם של תורה ומידות שבניתי כאן במכינה . מתוך הבנה עמוקה למה אני עושה את זה, למה אני הולך לשרת את העם שלי ולמה אעשה את זה בצורה הכי טובה שאני יכול בלי שום וויתור.

אסיים בתודה ענקית למכינה ולצוות שנתן ותרם לי בלי גבול, על כל רגע של השקעה, על כל שיעור, על כל שבת במכינה, על כל שיחה אישית, על הכל. תודה רבה! 

"המכינה הייתה עבורי התקופה הכי משמעותית בחיי. הקשר שממשיך עם הצוות רק מעצים את זה"

(בוגר מחזור א', מכינה קדם צבאית אורות)

הצטרפו אלינו למכינת אורות בית מאיר

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם