על המכינה

המכינה התורנית הקדם צבאית 'אורות' הוקמה לפני כתשע שנים במושב בית מאיר שבהרי ירושלים, ע"י עמותת 'יוזמת אורות'.

מטרת המכינה היא, לחבר את הבחורים במכינה לעולם של תורה ומשמעות מתוך אהבה וסובלנות, ומתוך כך לבנות ולהכין אותם לשירות צבאי משמעותי,
ולחיים של תורה והגשמה. הבחורים במכינה בונים אישיות מאמינה, בעלת מידות וערכים, שתוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים שנכונים לה בצבא ובחיים.

המכינה מיועדת לבחורים בוגרי התיכונים הדתיים שברחבי הארץ, ומשמשת מקום ייחודי, שבו מרגישים התלמידים  בבית. המכינה מוכרת ע"י משרד הבטחון כמכינה קדם צבאית רשומה.

תוכנית הלימוד במכינה סובבת סביב לימוד תורני בבית המדרש. במקביל לכך כוללת התוכנית הכנה משמעותית לצה"ל (שיעורי כושר גופני וקרבי, ניווטים, מורשות קרב ועוד), ידיעת הארץ והיסטוריה של עם ישראל, שיעורי אזרחות, העצמה אישית, מנהיגות וזוגיות.

למכינה כ- 200 בוגרים, בצבא, באקדמיה, ובענפי התעסוקה השונים במשק.
בוגרי המכינה משרתים בכלל יחידות צה"ל, שירות משמעותי ומועיל. רוב בוגרינו לוחמים ביחידות קרביות, ומצליחים לסיים את השירות כולו ביחידותיהם, כולל יציאה לפיקוד ולקצונה.

המכינה שומרת על קשר רצוף במהלך כל השנה עם בוגריה ע"י שבתות בוגרים, מפגשי תוכן, ביקורים בטקסים צבאיים  ומסרון תורני יומי הנשלח ע"י ראש המכינה לכל בוגר ובוגר.

במכינה לומדים כ 40 בחורים בשנה א', וכ 15 בחורים נוספים בשנה ב'.

המכינה חרטה על דגלה את הסיסמה "תשאף, תגיע גבוה" מתוך רצון להתאמץ, להוסיף ולהגביר את השאיפות שלנו, ומתוך אמונה כי מי שעמל, מצליח להבקיע
כל מסך וכל חומה, שהרי "אין דבר העומד בפני הרצון".